بیایید آنقدر از خوبی ها بگوییم تا... جایی برای بدی نماند. 
لینک دوستان

حق خداوند

«و اما حق بزرگتر خداوند آن است که او را بپرستی و چیزی را شریک او قرار ندهی و اگر از روی اخلاص چنین کنی، خدا بر خود مقرر کرده که کار دنیا و آخرت تو را به عهده گیرد و آنچه از آن بخواهی برایت نگه دارد».

فانی میل محلی برای به اشتراک گذاشتن آنچه بهترین است! The Message of Peace

موجودات و اطاعت تکوینی

تمام موجودات عوالم هستی خدا را سجده می کنند و اوامر تکوینیش را به جبر اطاعت می نمایند، آفتاب و ماه و ستارگان به فرمان او مدار خود را می پیمایند و به وظیفه ای که در نظام خلقت به عهده آنها گذارده شده است عمل می کنند. کوه ها، درخت ها و جنبدگان، همه و همه، مطیع بی قید و شرط ذات اقدس الهی هستند و بی چون و چرا اوامرش را به کار می بندند. اما قرآن شریف وقتی به انسان می رسد می فرماید:
«آیا ندیدی خداوند را سجده می کنند. تمام آنچه در آسمان و زمین است و خورشید و ماه و ستارگان و کوه ها و درختان و جنبندگان و بسیاری از مردم؛ و بسیاری از مردم او را سجده نمی نمایند و از امرش سر باز می زنند و سرانجام به جرم تخلف و سرپیچی معذب می شوند». سوره حج، آیه 18

اگر کسی سوال کند که چرا همه انسان ها خدا را سجده نمی کنند و اوامرش را اطاعت نمی نمایند، در پاسخ گفته می شود، بشر دارای دو بعد است، یکی بعد تکوینی و آن دگر بعد تشریعی. در بعد تکوینی، انسان ها همانند تمام موجودات عوالم وجود، مطیع بی قید و شرط خدا هستند و قدرت کمترین تخلفی را از فرمان او ندارند، قلب همه ی مردم به امر باری تعالی می تپد و خون به تمام بدن می فرستد، رحم مادر طبق دستور الهی جنین پرورش می دهد و نمی تواند از برنامه های مقرر سر پیچی کند، کلیه و کبد، اعصاب و عروق، معده و جهاز هاضمه، و دیگر اعضای قوای تکوینی آن ها همه فرمانبردار خدا هستند و نمی توانند از مرزی که برای هر کدام مقرر گردیده فراتر روند.


[ جمعه ۱٧ آذر ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ ] [ آرش ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

طرفداران
امکانات وب
یادگاری از یک دوست

===ஜ۩۞۩ஜ===
اسمش را میگذاریم؛ دوست مجازی
اما آنسو یک آدم حقیقی نشسته ...
خصوصیاتش را که نمیتواند مخفی کند ...
وقتی دلتنگی ها و آشفتگی هایش را مینویسد
وقت میگذارد برایم، وقت میگذارم برایش ...
نگرانش میشوم دلتنگش میشوم ...
وقتی در صحبت هایم، به عنوانِ دوست
یاد میشود مطمئن میشوم که
حقیقی ست ...
هرچند کنار هم نباشیم
هرچند صدای هم راهم نشنیده باشیم،
من برایش سلامتی و شادی آرزو دارم
هرکجا که باشد
پس دوست من در دنیای مجازی دوستت دارم

وقتی کسی چیزی با ارزش را با شما شریک می شود واز آن نفع می برید، وظیفه اخلاقی دارید که آن را با دیگران نیز شریک شوید.

free counters