بیایید آنقدر از خوبی ها بگوییم تا... جایی برای بدی نماند. 
لینک دوستان

1. اصلی ترین اولویت ما چیست؟

اولین چیزی که باید همیشه به یاد داشته باشیم این است که به دنیا آمده ایم تا انسانی با ویژگی ها و صفات والای انسانی و اخلاقی باشیم، پس هیچ چیز بر انسانیت و ویژگی های اخلاقی انسانی ما اولویت ندارد و تنها این صفات برجسته ی انسانی است که می تواند ما را به عنوان فردی جذاب و دوست داشتنی معرفی کند، شاید بارها در خیابان و مهمانی و محل کار با افراد زیادی برخورد داشتید که سعی می کنند تا با پوشیدن لباس های گران قیمت و شیک و یا انواع آرایش ها خود را دوست داشتنی نشان دهند اما نهایتا موفقیتی را بدست نمی آورند و یا در حالی که متوهم کسب موفقیت هستند بیشتر وسیله ای برای سود جویی دیگران هستند. این افراد همان گروهی هستند که اولویت های خود را از دست داده و یا فراموش کرده اند، به خاطر همین اقداماتشان طبق یک اصل تکرار پذیر به قیمت نابودی شان به بهای کسب علاقه دیگران تمام می شود.

2. با کسی باشیم که صد است

خداوند عالم، عدد صد به معنای تکامل در صفات و ویژگی های عالی است که بنابر این هرکسی که تلاش کند عدد 100 را به دست بیاورد طبیعتا در این مسیر اعداد پایین تر و ویژگی های ابتدایی تر را نیز به دست می آورد، پس فراموش نکنید که با خدا باش و پادشاهی کن و غیر آن هر چه می خواهی باش و گدایی کن که این گدایی شامل جلب و جذب محبت و احترام دیگران هم می شود که انگیزه ای است برای به دست آوردن جذابیت های بیشتر و سطح وسیع تری از نگاه دیگران. ضمن اینکه با خدا بودن یعنی آرامش و اگر تنها اندکی به خدا فکر کنیم و یادمان نرود که او سرچشمه ی همه زیبایی های عالم است خداوند زیبایی را در سیما، صدا و افکار ما تزریق می کند و حتی اگر زشت ترین صورت دنیا را هم داشته باشیم یا نازیباترین صدای شنیده شده را؛ باز خداوند جاذبه هایی را در وجود ما قرار می دهد که افرادی برای نزدیک شدن به ما ثانیه شماری می کنند، بنابر این برای به دست آوردن دل ها، خدا را به دست بیاوریم و بدانیم هرکس رابطه ی بین خود و خدایش را اصلاح کند و دوستی برقرار کند خداوند بین او و عموم مردم دوستی و محبت را برای همیشه و با شکلی ماندگار برقرار خواهد کرد. حتما فراموش نکنیم که آدم های دلنشین، دوستان و بندگان خوب خدا هستند و به این واسطه در یک لحظه دل ربایی کرده و برای همیشه در حافظه ی ما خواهند ماند.

3. به دنبال نگاه کسی نباشید


اغلب انسان هایی که تباه می شوند کسانی هستند که به دنبال جذب نگاه های دیگران هستند، این نگاه ها مثل یک رسانه و مثل یک پدیده ی پیش رونده کم کم شما را برنامه ریزی می کند، اجازه ندهید نگاه دیگران شما را برنامه ریزی کند چرا که ممکن است روزی جذابیت را غرق شدن شما در دریاچه ای از لجن یا مواد متعفن تعریف کند، حال آنکه اگر به دنبال خوبی های واقعی و کمال حقیقی باشیم همیشه مسیر ترقی روحی و اجتماعی را طی خواهیم کرد.

با تمام توان اعتماد به نفس مفید و سازنده را در خود تقویت کنید و بدانید تنها زمانی دوست داشتنی خواهید بود که خودتان باشید و برای خودتان بپوشید، بگویید، بشنوید و ببینید و بعد برای دیگران اندکی ملاحظه کنید تا فقط حقوقشان از این هایی که شما را مشغول کرده است، ضایع نشود. این طور شما جذابیتی ادبی، منطقی و متعادل را سبب می شوید که با هر بادی ویران شدنی و نابود شدنی نیست و به نگاه کسی هم بند نیست.

4. متعادل باشیم

تعادل در پوشش، گفتار، روابط و تفکر مجموعه ای است که باعث می شود تا طیف کسانی که می توانند دوست داشتن شما را باور کنند، گسترش دهد به این معنا که دایره ی افرادی که می توانند با شما تعامل داشته باشند شعاع بیشتری می یابد و شخصیت مطلوب تری را برای معاشران شما به نمایش می گذارد. استفاده از طیف های کلمات آرام تر، رنگ های آرام و لحن ساده تر و آرام باعث می شود تا رنج و هزینه های احتمالی ناشی از معاشرت با شما به حداقل ترین سطح ممکن کاهش پیدا کند، بنابراین همواره سعی کنید در یک محیط تعادلی حرکت و برنامه ریزی کنید.

5. خوب باشیم

خوب بودن ساده ترین کاری است که از یک انسان متعادل و دارای شخصیت توسعه یافته برمی آید، حتی ساده ترین و کم اطلاع ترین افراد هم می دانند خوب بودن یعنی چه؟ مثلا می دانند خوب بودن یعنی زندگی سالم داشتن، حق کسی را پایمال نکردن، به دیگران احترام گذاشتن، دروغ نگفتن، صداقت و تعامل به جا و غیر افراطی، طبیعی است که رعایت این ویژگی ها باعث می شود که تا دیگران وقتی درباره ی شما سخن می گویند، شما را خوب معرفی کنند و بگویند فلانی آدم خوبی است و همین خوب بودن میزان قابل توجهی جذابیت راستین شما را افزایش می دهد.

بسیاری از موفقیت های واقعی و معادلاتی که برای کسب موفقیت تعریف می شود تنها در گرو راه حل های بسیار ساده ای مثل خوب بودن است که در اغلب موارد خوب بودن با مومن بودن و پرهیزگاری و البته به درستی تعریف می شود.

6. صبور باشید

کمی به عقب برگردید و درباره ی شخصیت های صبوری که در زندگی با شما برخورد داشته اند اندکی فکر کنید. آیا تصویر خوب و دوست داشتنی از آن ها در ذهن شما نقش بسته است؟ اگر این طور هست بنابر این همین راز را کشف کنید و در زندگی به کار ببندید و در حد توان صبور باشید و سعی کنید از یاد نبرید که عجول بودن یا زود عصبانی شدن می تواند حاصل موفقیت های شما و کامیابی شما را به زیر صفر کاهش دهد. شما اگر شخص صبوری باشید عملا این امکان را در اختیار دیگران قرار می دهید که از واکنش های شما نترسند و برای گفتگو یا معاشرت با شما نگرانی نداشته باشند در واقع صبور بودن نوعی مقدمه در هر نوع رابطه ای است که قرار است پایدار و ماندگار باشد.

7. هدف از جذب دیگران را بدانید

بسیاری از ما مدت زیادی را صرف جذب افرادی می کنیم که به دلیل عدم هدفمندی و برنامه ریزی اساسا جذب شدن آن ها جز دردسر و حاشیه هایی غیر مفید برای ما بهره ای ندارد، بنابر این هدف گذاری کنید. همین موضوع فرصت و انگیزه های بعدی شما را برای دوست داشته شدن توسط دیگران در سطح غیر قابل تصوری کاهش می دهد، شما نیاز به این دارید تا زمانی که زنده هستید دیگران دوستتان داشته باشند و باید بدانیم صرفا جذاب بودن یک هدف نیست و چه بسا می تواند این تمنای دائمی برای کسب جذابیت زندگی شما را با مخاطرات زیادی دست به گریبان کند.


[ سه‌شنبه ٢۱ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ ] [ آرش ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

طرفداران
امکانات وب
یادگاری از یک دوست

===ஜ۩۞۩ஜ===
اسمش را میگذاریم؛ دوست مجازی
اما آنسو یک آدم حقیقی نشسته ...
خصوصیاتش را که نمیتواند مخفی کند ...
وقتی دلتنگی ها و آشفتگی هایش را مینویسد
وقت میگذارد برایم، وقت میگذارم برایش ...
نگرانش میشوم دلتنگش میشوم ...
وقتی در صحبت هایم، به عنوانِ دوست
یاد میشود مطمئن میشوم که
حقیقی ست ...
هرچند کنار هم نباشیم
هرچند صدای هم راهم نشنیده باشیم،
من برایش سلامتی و شادی آرزو دارم
هرکجا که باشد
پس دوست من در دنیای مجازی دوستت دارم

وقتی کسی چیزی با ارزش را با شما شریک می شود واز آن نفع می برید، وظیفه اخلاقی دارید که آن را با دیگران نیز شریک شوید.

free counters